Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Выбрать страницу

Різноманітність кабелів та проводів змушує покупців задуматись при виборі потрібного виробу. Вони розрізняються за класом гнучкості, ступенем жорсткості, кількістю жил та безліччю інших параметрів. Нижче ми розповімо, де застосовуються одножильні і багатожильні кабелі, а також про їх переваги і недоліки.

 

Сфери застосування одножильних (монолітних) та багатожильних кабелів

 

Провод ПВ-1 1х1,5 ДКЗ Энерго

Провод ПВ-3 1х2,5 Украина (100 м)

Одножильні кабелі відрізняються високою жорсткістю, так як вони виготовляються з монолітного провідника. Багатожильні проводи та шнури ж складаються з семи і більше проводів, вони набагато м’якші і гнучкі, ніж попередній тип.

Багатожильні кабелі прекрасно підходять для нестаціонарного обладнання. Вони краще переносять вигини і вимушені повороти. Але механічні навантаження – не їхня сильна сторона.

 

Провод ПВС 4×1,5 Импульс (100 м)

Шнур ШВВП 3х2,5 ДКЗ Энерго

Якщо потрібно зробити прокладку в штробі, то краще купити мідний провід одножильного типу круглого (ВВГ) або плоского (ВВГп)

перетину. Він стійкий до здавлення і розтягування, а рухливість в цьому випадку не потрібно. Цей вид ідеальний для прихованої проводки в приватних будинках.

 

 

У щитку з ПЗВ (УЗО)  і автомататичними вимикачами  також доречний одножильний кабель, який не зламається через випадкові ривків і буде бездоганно утримувати задану форму. А для щита управління можна вибирати вироби з різною кількістю жил. Це залежить від типу клем і інших особливостей обладнання. Одножильних кабелі незамінні для телефонів, Інтернету та інших типів зв’язку.

 

Переваги та недоліки одножильних і багатожильних кабелів

Кабель ВВГ нгд 3х1,5 ДКЗ ЭнергоКабель ВВГп 2×4 Украина (100 м)Одножильні легше з’єднати за допомогою зварювання, так як вони більш міцні. Багатожильні ж, особливо, якщо вони відносяться до високого класу гнучкості, можна легко пошкодити під час таких маніпуляцій. Однак одножильні вироби великого перерізу погано піддаються з’єднанню методом пресування. Для виконання цієї операції буде потрібно спеціальне обладнання. Пайка також більше підходить для багатожильних виробів, які добре гнуться.

Таким чином, у кожного різновиду є свої переваги і недоліки, які відповідають певній сфері застосування. Якщо проводку не планується нікуди переміщати згодом, то доцільніше зупинитися на одножильному кабелі. А для тимчасової електроустановки і тих місць, в яких може знадобитися переробка схем прокладки, набагато зручніше багатожильний.

 

Важливими перевагами одножильного провідника є доступна вартість і міцність. У багатожильних кабелів основні переваги – гнучкість і простота переміщення.

У нашому інтернет-магазині ви можете придбати кабель, провід, шнур. Також у нас Ви знайдете кабеленесучі системи, електроустановочні вироби та багато інших товарів.